על אודות

כאן יוצרים בירושלים

כאן יוצרים בירושלים הוא פרויקט משותף של כאן תאגיד השידור הישראלי עם המיזם לקולנוע ולטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים. זו חממת פיתוח התוכן הראשונה בארץ המפגישה טלוויזיה, דיגיטל ורדיו – מתוך ההבנה שהיום הגבולות בין הפלטפורמות הם מטושטשים ושכדי ליצור תוכן חדשני ומקורי צריך לראות את התמונה השלמה ולייצר תוכן חוצה פלטפורמות.

המטרה שלנו היא לחקור ולחצות את גבולות היצירה הישראלית, שהיא מעמודי התווך של השידור הציבורי, ולעורר הזדהות ומחשבה בקרב קהל רחב ומגוון תוך כדי שאנחנו מעשירים ומקדמים את השיח התרבותי והציבורי.

בחממת כאן יוצרים בירושלים אנחנו מחפשים באופן אקטיבי אחר אנשים שונים ויצירתיים, בתחילת דרכם, שקולם עדיין לא נשמע. אנחנו מאמינים שזה חלק מהתפקיד הציבורי שלנו ואנחנו רוצים למצוא את היוצרים האלה ולתת להם את המקפצה שהם צריכים לתוך התעשייה. אנחנו בעצם עושים צעד אחד מעבר למה שהתעשייה רגילה אליו, במטרה לכבוש יעדים חדשים ולהמשיך לרענן ולייצר תוכן חדשני עבור הציבור. כאמור, אנחנו מחפשים קולות חדשים מתוך האמונה וההבנה שאולי דווקא אצלם מסתתר הסיפור הישראלי הגדול הבא, או הדרמה שתשנה את הדרך בה אנחנו חושבים.
 

אנחנו נמצאים בתקופה בה כל אחד יכול להיות יוצר תוכן, ומה שאנחנו מציעים זה הדרכה ומנטורינג מבכירי התעשייה כדי למקצע את אותם יוצרים, לעזור להם להתפתח, לפרוץ ולקחת אותם הכי רחוק שאפשר. בנינו מערך עשיר ועמוס בהרצאות, סדנאות, תרגילים, אתגרים והשראה. מהחממה שלנו יוצאים עם מוצר מוגמר ברמה גבוהה ועם ארגז כלים להמשך הקריירה. 

החממה היא פרי שיתוף פעולה בין כאן – תאגיד השידור הישראלי ששם לו כמטרה לעודד את שוק ההפקה, היצירה והתוכן הישראלי בדגש על יצירתיות ומקוריות, לבין המיזם לקולנוע ולטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים שמטרתו להעצים את הדימוי האנושי של ירושלים באמצעות סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה שעלילתן מתרחשת בעיר. המיזם מחפש את הסיפורים הייחודיים על ירושלים הלא-מוארת, שיהפכו את הבירה ה"ממלכתית" לעיר בה רוחשים חיים יומיומיים, ובמרכזה אנשים וסיפורים מרתקים, מסעירים ובעלי רלוונטיות – עיר שאנשים בכל גיל אוהבים בה, כואבים בה ומחפשים בה משמעות.

עד היום השקיע המיזם בהפקת למעלה מ 80 סרטי קולנוע ישראליים ובין לאומיים, סדרות טלוויזיה ופרויקטים באנימציה ובפיתוח עשרות פרויקטים. סרטי המיזם זכו להצלחה גדולה בארץ ובפסטיבלים ברחבי העולם בהם פסטיבל קאן, ברלין, טוקיו ואף מועמדות לפרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר. עבור הפעילות והמפגשים של חממת כאן יוצרים בירושלים הקים המיזם מתחם קריאייטיבי מיוחד בסינמטק ירושלים. המתחם כולל כיתת הרצאות ומפגשי שולחן עגול, חדר HUB יצירתי שיעמוד פתוח לרשות היוצרים לכל אורך השבוע, עם פינת קפה ואיך לא – מכונת פופקורן.

Kan_Yo_Z.png

צוות

כאן יוצרים בירושלים

לילך שחם קציר          מנהלת כאן יוצרים בירושלים

יורם הוניג                  מ. המיזם לקולנוע ולטלויזיה

מיכל פינסקי גרוס      מפיקה כאן יוצרים בירושלים

טל קרמר                    רכזת תחום טלויזיה, כאן

נדב אמבון                  במאי ראשי, כאן דיגיטל

גליה אלטרץ               המיזם לקולנוע ולטלויזיה 

ועדת היגוי:

אלעד טנא                  

אודי בן דרור               

רוני פרי                      

אסא ארבל                  

יורם הוניג